تبلیغات
عاشقان قدس - "اسراییل" و دلایل ایجاد آن در سه راهی سه قاره(رحیم پور ازغدی)

محاصره غذایی و دارویی نوار غزه در 4 سال اخیر فقط جنبه سمبلیک پیدا کرده است ، غره سمبل مظلومیت فلسطین  است و فلسطین سمبل مظلومیت ملتهای 4 قاره دیگر در دنیاست .مسئله فلسطین و غزه مسئله امروز و دیروز نیست ، چندین دهه است که هر ماه و هر هفته و هر روز جنایات بزرگ جنگی در آنجا اتفاق می افتد و نکته اینجاست که هیچکدام از این اتفاقات خود سرانه نیست و امریکا و کل اروپا پشت سر آن ایستاده  و از آن حمایت می کنند اما روش آنها این است که مفاهیم را در رسانه ها جا به جا می کنند و بعد جنایت صورت می گیرد.

یک نمونه از جابه جایی مفاهیم درباره فلسطین توسط غرب  ، مفهوم تبلیغاتی که محور ایدئولوژی دروغین صهیونیسم شده به نام " تلاش برای محو یهودی سرگردان" است و چند دهه پشت این مفهوم مشغول جنایت هستند، در حالیکه هیچ کس نه شعار محو یهودیان را داده است و نه مفهومی به نام یهودی بودن در مسئله فلسطین و ظلم به مردم دخالتی داشته است .

 "ایدئولوژی" که بر اساس آن می خواهند به "صهیونیسم" مشروعیت ببخشند و بر اساس آن در رسانه های غرب جای  ظالم و مظلوم  و  جلاد و شهید  را تغییر داده و همچنین غارت شده را تروریست و غارتگر را یهودی سرگردان  نامیدند ، بر اساس چند مغالطه بزرگ بنا شده است .

بارها گفته شده است که مسئله صهیونیسم و فلسطین مسئله اسلام ، مسحیت و یهود نیست ، مسئله اشغالگران اروپایی و امریکائی است که حتی گفتگو از اصل مسئله را جرم ،  تابو و...................

بارها گفته شده است که مسئله صهیونیسم و فلسطین مسئله اسلام ، مسحیت و یهود نیست ، مسئله اشغالگران اروپایی و امریکائی است که حتی گفتگو از اصل مسئله را جرم ،  تابو و خط قرمز می دانند . شما مشاهده کردید که رئیس جمهوری اسلامی ایران یک سوال ساده را در محافل بین المللی مطرح کرد و چه غوغایی به پا کردند و سوال این بود که اگر فرض کنیم یهودیان در اروپای مسیحی  قتل عام شده اند چه ارتباطی با مردم فلسطین دارد؟ و سوال دوم این بود که اگر کاری که با یهودیان در اروپا توسط مسیحیان اروپا شده کار زشتی بوده است پس این کاری که صهیونیستها با مردم فلسطین می کنند چیست ؟ مسئله این است که هسته تئوری صهیونیسم  از آیین حضرت موسی (ع) نیست .

 "تئودور هرتزل"  ایدئولوگ برجسته صهیونیسم  شخصا و اساسا یک فرد مذهبی نبود ، وی یک فرد سکولار و غیر دینی بود و صراحتا در رسانه ها وجود خداوند را انکار کرده بود . پس صحبت  دفاع از پیروان یک دین اقلیت نیست ، هرتزل در قرن نوزدهم صریحا نوشت که دولت یهودی که ما از آن صحبت می کنیم بخشی از استحکامات غرب در آسیاست  و در حکم ژاندارم منافع غرب در منطقه خواهد بود . او اعلام کرد ما حافظ منافع غرب در سه راهی سه قاره  هستیم و متقابلا کل غرب باید یکپارچه از ما حمایت کند . صهیونیسم شعبه ای از سیستم امپریالیستی اروپا و سپس امریکا در منطقه بوده و هست و همانطور که امپریالیستهای غرب برای خود امتیاز نژادی قائل بودند  و انگلیسها می گفتند که روح روم و یونان قدیم امروز باید در نهادهای انگلوساکسونها  بر جهان حکومت کند ، صهیونیستها هم از برتری و سلطه نژادی قوم یهود سخن گفتند.

شما  در رسانه های غرب چند سوال طرح کنید و بپرسید که  وضعیت یهودیان در جهان اسلام از جمله فلسطین چه شباهتی با وضعیت یهود در اروپا ی مسیحی داشته است ؟ ، یهودیان در جوامع اسلامی از جمله خاورمیانه همواره آزادی دین داشتند و از حقوق شهروندی برخودار بودند . فقه اسلامی حقوق یهودی و مسیحی را کاملا برسمیت شناخته و در زمان پیامبر اکرم (ص)  آنها در امنیت و آزادی کامل بودند . جمهوری اسلامی ایران نیز هیچگاه شعار محو یهود را نداده است . جمعیت یهودیان در ایران دومین جمعیت یهودی در دنیاست و آنها در پارلمان ایران نماینده دارند و نیز آزادی عبادت  و دین دارند و اگر در جایی هم به یهودی ستم شده در اروپای مسیحی و صلیبی بوده و حتی بعضی گفته اند که یکی از اهداف  تشکیل رژیم صهیونیستی بیرون ریختن چند میلیون یهودی از اروپا و پاکسازی دینی اروپا  از یهودیها بوده است  .

سوال دوم اینکه  چرا تا  قبل از قرن 19 میلادی مساله ای  به نام ناسیونالیسم سیاسی یهود مطرح نبود و در قرن نوزده میلادی به یکباره این تئوری مطرح شد ؟ دقیقا به خاطر این مطلب بود که بر اساس نژاد پرستی قرن نوزدهمی ، اروپا  یک تهاجم استعماری کلاسیک اروپایی به منطقه نیاز داشت و به همین سبب صهیونیسم سیاسی را بوجود آورد . از واژه های دینی مثل "اسرائیل و صهیون"  استفاده شد اما اهداف پشت پرده کاملا یک ایدئولوژی سکولارغربی وحرکت سیاسی توسعه طلبانه ای بود که با نژاد پرستی غیر انسانی گره خورد .

 

 پیش از این یکبار ناپلئون و اشغالگران فرانسوی خواستند از مقوله و مفهوم "یهود" در تجاوز به کشورهای اسلامی استفاده کنند اما امپراتوری استعماری انگلیس در قرن 19 این تئوری را عمل کرد . هرتزل می گفت  ما وقتی ازیهود سخن می گوییم  از پدیده ای سیاسی و استراتژیک سخن می گوییم نه مساله ای با هویت دینی.

 شعار " فلسطین داود و سلیمان"  بهانه است والا یهودیان فلسطینی تا قبل از پیدایش صهیونیسم در آرامش و آسایش مطلق در فلسطین و در کنار مسلمانان و مسیحیان زندگی می کردند ، یهودیان فلسطین گروههای کوچک پراکنده ای بودند که حتی اواخر قرن 19 میلادی درسال  1880 حداکتر حدود 15 تا 20 هزار نفر بودند اما انگلیسیها در سال 1914 یهودیان را به 85 هزار نفر رساندند ، در پروژه پاکسازی قومی و دینی در سال 1931 جمعیت یهودی را به 170 هزار و در سال 1939 به 430 هزار نفر رساندند  و در مقابل  چند میلیون فلسطینی را یا کشتند یا آواره کردند و خانه های آنها را به اروپایی های اشغالگر دادند.

آنها جمعیت یهودی 4 درصدی را در سال 1940 به 30 درصد رساندند  و زمانی که درسال  1948 رژیم جعلی صهیونیستی را تشکیل دادند حداقل  60 درصد از یهودیان تازه وارد فلسطین اساسا اروپایی بودند و هیچ ریشه ای در فلسطین نداشتند.

ترور ، شکنجه و قتل عام روشهایی است که بیش از 60 سال است در فلسطین ادامه دارد و صهیونیستها  بدون حمایت امریکا و اروپا نمی توانستند این جنایات را ادامه دهند ،  سازمان ملل همه این مسائل را می داند و خود در این مسائل دست داشته است . سازمان ملل  چهار سال است که  محاصره غزه را می بیند  و هیچ اقدامی نمی کند . سازمان ملل بهتر از هر کسی می داند  پدیده و مفهومی به نام  "نجات یهود " یک دروغ است و اساسا اسطوره نژاد یهود را نازیها و هیتلر ساخته  و این تعبیر برای اولین بار توسط هیتلر به کار رفته است  . یهودیان عبری  تاریخ یک نژاد نبودند بلکه قبائل و  تیره های مختلف بودند . یهود یک قومیت نیست . اروپاییها یی که در خانه های فلسطینیها در حال زندگی هستند هیچ پیوند نژادی با عبری ها و اسرائیلیهای فلسطین در زمان حضرت موسی (ع) و حضرت عیسی (ع) ندارند  و تازه اگر می داشتند هم با شعار نژاد پرستانه نمی شود یک ملت را غارت و قتل عام و از صحنه تاریخ حذف کرد.

در پایان اگر حمایتهای امریکا و سازمان ملل نباشد رژیم صهیونیستی یک ماه هم دوام خواهد اورد. رژیم  صهیونیستی با حمایت غرب در یک نبرد 33 روزه بدست چند هزار جوان مسلمان حزب الله در لبنان و چند هزار جوان مسلمان حماس در غزه شکست خورد ، سازمان ملل صرفا در خدمت منافع چند قدرت استکباری  واتمی در جهان است و مسئول هر کودک غزه ایست که در اثر فقدان دارو و غذا از دنیا می رود .

غرب شعار دمکراسی می دهد ولی دمکراسی فلسیطنی در غزه را تحمل نکرد ، غرب شعار مخالفت با تروریسم می دهد در حالیکه دولت صهیونیستی که تروریسم مجسم است ، با تروریسم متولد شده و با تروریسم ادامه حیات داده است توسط آنها حمایت می شود . هر کس از حقوق مظلوم سخن بگوید در منطق غرب او تروریست است . پس برای شما تروریستها آرزو موفقیت می کنم !!

 

* دکتر حسن رحیم پور ازغدی / دیدار اعضای کاروان آسیایی غزه


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

Lebanon, Syria Disband Israeli Spy Network Monday..........یکشنبه 14 خرداد 1391

کاریکاتور روز..........پنجشنبه 11 خرداد 1391

Hizbullah Condemns Massacre in Houla, Syria ..........چهارشنبه 10 خرداد 1391

خانواده های کشته شده در الحوله همه از هواداران نظام سوریه بودند ..........سه شنبه 9 خرداد 1391

پشت پرده جنایت هولناک" حوله" ..........سه شنبه 9 خرداد 1391

قطر به آرمانهای فلسطین خیانت کرد/ نمایش نقشه تجزیه شده و بدون قدس!..........سه شنبه 22 آذر 1390

000..........جمعه 4 آذر 1390

گزارش تلویزیون اسرائیل : قذافی یهودی است ..........پنجشنبه 3 آذر 1390

هزار موشکی که خواب را از چشمان صهیونیستها ربوده..........چهارشنبه 2 آذر 1390

خودداری آزادگان فلسطینی از امضای تعهدنامه عدم بازگشت به مقاومت علیه صهیونیستها..........سه شنبه 1 آذر 1390

یک مقام ارتش اشغالگر قدس: ایران می تواند عمق اسرائیل را مورد حمله قرار دهد..........سه شنبه 1 آذر 1390

00..........سه شنبه 1 آذر 1390

موساد برای جاسوسی از ترکیه توافقنامه سری با یونان امضا کرد..........سه شنبه 1 آذر 1390

چرا اسراییل نتوانست محل اختفای شالیط را شناسایی کند؟ ..........چهارشنبه 27 مهر 1390

حماس روز آزادی اسرا را تعطیل رسمی اعلام کرد ..........چهارشنبه 27 مهر 1390

همه پستها